Servicii medicale - DENTIST

Daca subiectul tau nu se incadreaza la celelalte categorii, posteaza aici!

Moderator: florin

Servicii medicale - DENTIST

Postby daniel » Fri Jul 20, 2007 7:06 pm

Stiti un dentist BUN in Bucuresti?
Sa-l explic pe "BUN" in acceptiunea mea:

A - sa comunice cu pacientul inainte de lucrare si in timpul lucrarii, prezentandu-i variante si alternative precum si costuri. Daca poate explica si operatii pe care le face, cu atat mai comfortabil pentru pacient.
B - sa aiba o dotare de bun simt, nu neaparat lux sau aparatura de ultima generatie, dar ustensile potrivite feicarei lucrari, fara improvizatii
C - sa avertizeze asupra durerii (cel putin pentru cei sensibili [ca mine :-) ] este esntial) si sa ia toate masurile pentru a o reduce cat de mult posibil
D - sa fie sincer (sa nu prezinte ceea ce i-ar aduce lui mai multi bani sau vizite mai dese, sa foloseasca exact materialele pe care ti le prezinta, sa spuna acolo unde nu se baga sau nu poate/stie sa faca ceva)
E - sa nu stea cu ochii pe ceas, eventual sa sara dupa pacienti spontani, sa nu se grabeasca
F - sa fie rezonabil dpdv financiar
G - sa ofere chitanta (fara chitanta = eludeaza taxele si impozitele) si garantie (aici e o mare problema, nu ridici discutia, ei nici nu spun!)

Acum, o intrebare:

L-ati gasit? :-)

Ce parere aveti?
Putem discuta si optiuni?
Eu am schimbat vreo 3, toti cu "recomandare" si am ajuns la al patrulea, evident, tot cu recomandare...

HAR si calauzire!

daniel
utilizator foarte activ
utilizator foarte activ

Re: Servicii medicale - DENTIST

Postby Dani Ionescu » Fri Jul 27, 2007 10:26 am

Daca vii la mine te pun eu in legatura cu unul bun...din pacate nu e din Bucuresti... :-(
--
Resting in Him,
Dani Ionescu

"God can do without the bended knee, but not without the broken heart"
Dani Ionescu
utilizator foarte activ
utilizator foarte activ

Postby daniel » Fri Jul 27, 2007 3:42 pm

Multumesc frate,

Daca preturile sunt rezonabile, atunci e o varianta!
Un implant ~ 850 USD (ce mi-a spus ultimul medic la care am fost). Deci, daca ai cateva de facut + alte probleme ... ajungi la cateva mii de $.

Acum, eu nu stiu, dar de obicei strainii vin sa se trateze in Romania. Am auzit si cazuri in care nu au fost incantati de experienta.

Vorbim cand vii in tara :-)

HAR!
daniel
utilizator foarte activ
utilizator foarte activ

Postby Radu » Fri Jul 27, 2007 5:48 pm

Daniel, poti sa il intrebi pe unchiul meu, Gabriel Iorgulescu, ca stiu ei o dentista care lucreaza bine si acceptabil ca pret. Te-as trimite unde ma duc eu, dar e cam scump, si eu am reducere datorita asigurarii medicale...
Radu Dumitru
Radu
utilizator activ
utilizator activ

Return to Alte discutii si intrebari